Българката Александрина Найденова отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на трева в испанския град Майорка с награден фонд 250 хиляди долара.

Найденова загуби от поставената под номер 8 в пресявките испанка Силвия Солер-Еспиноса с 2:6, 6:4, 2:6 за 1:57 час.
Българката допусна шест пробива в мача. Солер-Еспиноса поведе с 4:1 в първия сет и го спечели с 6:2 без проблеми. Във втората част

Найденова започна с пробив, но след 2:0 загуби три поредни гейма.
Все пак тя отново взе подаването на съперничката си за 4:3 и след 6:4 изравни резултата. Испанката спечели първите три гейма на третия сет и до края на двубоя доминираше.

По-рано днес българката Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на квалификациите, след като елиминира участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Олга Парес Аскойтия с 6:4, 6:0 само за 53 минути.

Във втория кръг Каратанчева ще играе утре срещу втората в предварителната схема Сорана Кърстя (Румъния)./БТА