Шампионката от Откритото първенство на Австралия Ангелик Кербер (Германия) отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2,399 милиона евро. Кербер загуби от канадката Южени Бушар с 1:6, 7:5, 5:7 за 2:22 часа.

Бушар взе осем поредни гейма, за да поведе със сет и 3:0 във втората част, но Кербер изравни за 4:4 и спечели сета със 7:5. В решителния трети сет канадката преодоля пасив от 0:2, за да стигне до крайния успех.

В третия кръг Бушар ще играе срещу Барбора Стрицова (Чехия), която отстрани Хедър Уотсън (Великобритания) с 6:4, 6:2.

Номер 4 в схемата Виктория Азаренка (Беларус) също отпадна във втория кръг след поражение от Ирина Бегу (Румъния) с 3:6, 2:6.

Третата поставена Гарбине Мугуруса Бланко (Испания) продължава напред в турнира, след като разгроми Екатерина Макарова (Русия) с 6:1, 6:0 за 47 минути.

Бившата номер 1 в света Ана Иванович (Сърбия) загуби от квалификантката Кристина МакХейл (САЩ) със 7:6(3), 4:6, 1:6 за 2:14 часа. Следващата съперничка на МакХейл е водачката в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ).

Номер 11 Тимеа Бачински (Швейцария) победи Леся Цуренко (Украйна) с 6:2, 6:4 за 79 минути./БТА