Сръбската тенисистка Елена Янкович, номер 2 в схемата на турнира в Гщаад (Швейцария), допусна изненадващо отпадане още в първия кръг. От разсеяната игра на Янкович се възползва намиращата се на 797-о място в световната ранглиста представителка на домакините Ребека Масарова, която спечели мача с 1:6, 6:4, 6:2.

Янкович не изглеждаше никак притеснена в първия сет и го спечели за 26 минути, като даде само гейм. Във втория сет преобладаваха пробивите, като те бяха общо пет, но в полза на Масарова, възползвала се от двойна грешка в края. В третата част ситуацията беше сходна, като Масарова направи още два пробива и триумфира с може би най-престижната победа в кариерата си.

В друга среща от 1-ия кръг още една представителка на домакините показа класа. Виктория Голубич се справи с 2:6, 6:1, 7:5 срещу 7-ата Мона Бартел (Германия)./БТА