Защитаващата титлата си Мария Шарапова се класира за третия кръг силния турнир на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4,185 милиона евро.

Поставената под номер 3 Шарапова победи безапелационно Мариана Дуке (Колумбия) с 6:1, 6:2 за 73 минути.

Четвъртата в схемата Петра Квитова от Чехия имаше доста повече проблеми срещу Коко Вандевеге (САЩ), но все пък стигна до успеха с 6:4, 2:6, 6:3. Квитова взе първия сет с решаващ пробив в десетия гейм, но във втората част Вандевеге изравни резултата след серия от пет поредни гейма.

Чехкинята, шампионка в турнира от 2011 година, все пак не допусна обрат, след като реализира пробив в осмия гейм на третата част и затвори мача при собствен сервис./БТА