Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в румънската столица Букурещ с награден фонд 250 хиляди долара. Костова победи Ализе Лим (Франция) с 3:6, 6:4, 7:5 за 2:27 часа.

Българката загуби първия сет за 40 минути, след като допусна два пробива. Лим поведе с 3:2, а след това за втори път спечели подаването на Костова за 6:3.

Българката започна с пробив втория сет и направи още един, с който взе преднина 4:1. Лим върна един от пробивите и намали на 3:4, но Костова спечели сета с 6:4.

В решителния трети сет националката поведе с 4:3, но съперничката й изравни. Костова направи решителен пробив за 6:5, въпреки че Лим поведе с 40:0, а в следващия гейм стигна до крайния успех при втория си мачбол.

Така Костова си осигури 48 точки за световната ранглиста и 3310 долара. Във втория кръг тя ще играе срещу представителката на домакините Моника Никулеску.

26-годишната румънка е номер 68 в световната ранглиста. Двете са играли един път една срещу друга. Никулеску спечели мача с 6:2, 6:4 през 2012-а година в Поатие (Франция) на твърди кортове./БТА