Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова отпадна в първия кръг на силния турнир по тенис на ITF на червени кортове в Търнава (Словакия) с награден фонд 100 хиляди долара.

Костова загуби в драматичен мач от шестата в схемата Магда Линете (Полша) със 7:6(1), 6:7(5), 2:6 за 3:04 часа.

В първия сет двете си размениха по четири пробива, но българката беше убедителна в тайбрека и поведе в резултата.

Костова взе аванс от 4:1 след два пробива във втората част, след което Линете спечели следващите четири поредни гейма. При 5:4 за полякинята Костова поиска медицински таймаут, но се върна на корта. След това отново се стигна до тайбрек, в който Линете поведе с 5:3 и след 7:5 точки изравни резултата.

Българката спечели подаването си в началото на третия сет, но съперничката й направи серия от пет поредни гейма и без проблеми приключи двубоя.
Костова все пак си осигури 1 точка за класацията на УТА и 887 долара.

В надпреварата на двойки българката Виктория Томова и Николета Каталина Даскалу (Румъния) отпаднаха на четвъртфиналите след загуба от Анна Калинская (Русия) и Тереза Михаликова (Словакия) с 6:3, 4:6, 4-10 за 80 минути.

По-рано днес Томова приключи и участието си на сингъл след поражение от японката Миза Егучи с 3:6, 2:6 за 65 минути.