Бившата номер едно в света при жените Ана Иванович отпадна в третия кръг на силния турнир по тенис в испанската столица Мадрид с награден фонд 4,185 милиона долара.

Сръбкинята загуби от представителката на Испания Карла Суарес Наваро с 5:7, 6:1, 4:6 за два часа и пет минути и така се прости с участието си в надпреварата още преди четвъртфиналите.

Наваро поведе с 5:3 в третия решителен сет и сервираше за мача, но допусна пробив. Още в следващия гейм обаче испанската взе подаването на съперничката си и стигна до крайния успех.

На четвъртфиналите испанката ще играе с номер 1 в схемата Серина Уилямс от САЩ. За четвъртфиналите се класира и Лицие Шафаржова (Чехия), която победи Роберта Винчи (Италия) с 6:4, 6:7(6), 6:0./БТА