Поставената под номер 5 Ализе Корне се класира за втория кръг на турнира по тенис в Прага с награден фонд 250 хиляди долара. Французойката надигра с 6:3, 6:3 словачката Кристина Шмиедлова.

В първия сет Корне постигна два пробива, което й помогна да поведе с 4:0. Във втората част Шмиедлова спечели на два пъти подаването на съперничката си, но френската тенисистка победи в последните шест поредни гейма в срещата.

Това беше първи мач на клей за Корне от миналата година насам. В следващия кръг тя ще се изправи срещу участващата с "уайлд кард" Дениса Алертова (Чехия), която победи с 6:4, 6:1 Коко Вандевеге (САЩ).

В първия кръг изненадващо отпадна опитната рускиня Светлана Кузнацова, поставена под номер 4. Тя загуби с 4:6, 3:6 от китайката Чжън Шуай. Шестата в схемата Ирина Бегу от Румъния също приключи рано участието си след поражение с 3:6, 3:6 от представителката на домакините Катерина Синиакова. /БТА