Поставеният под номер 6 в схемата Станислас Вавринка постигна лесна победа с 6:1, 6:4, 6:2 над представителя на домакините Жил Симон (Франция) в мач от четвъртия кръг на откритото първенство по тенис на Франция.

На четвъртфиналите швейцарецът ще срещне победителя от мача между своя сънародник Роджър Федерер и французина Гаел Монфис. Вавринка изпрати невероятните 34 печеливши удара в полето на Симон, който пък завърши само с 10.

Швейцарецът, който изведе своята страна до титлата в турнира за купа "Дейвис" именно срещу Франция миналата година, в крайна сметка се справи с незначителната съпротива на Симон в рамките на 1 час и 41 минути. По-късно днес Федерер играе срещу Монфис, като този мач е последен от прекъсваната заради дъжд неделна програма./БТА