Двукратната шампионка Серина Уилямс (САЩ) се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставената под номер 1 Уилямс разгроми Сара Ерани с 6:1, 6:3 за 65 минути.

Така 33-годишната Уилямс продължава победната си серия срещу финалистката от 2012 година в девет поредни двубоя.

За разлика от предишните си три мача, в които американката загуби сет, днес тя доминираше изцяло.

В първата част Уилямс даде само гейм на съперничката си, а във втората направи пробив за 4:3 и до края нямаше проблеми. Номер 1 в света наниза 10 аса и завърши с 39 печеливши удара срещу само 9 за Ерани.

В спор за място на финала Уилямс ще играе с Тимеа Бачински от Швейцария, която надигра Алисън Ван Уйтванк от Белгия с 6:4, 7:5.