Защитаващият титлата си Стан Вавринка (Швейцария) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Вавринка, който е трети поставен в схемата, победи Таро Даниел (Япония) със 7:6(7), 6:3, 6:4.

В първия сет се игра без пробиви, но в тайбрека Вавринка спечели с 9:7 точки. Швейцарецът започна втората част с ранен пробив, а в деветия гейм отново взе подаването на съперника си.

Вавринка преодоля пасив от 2:4 в третия сет и със серия от четири поредни гейма приключи двубоя.

"Щастлив съм, че спечелих този мач в три сета, след като в първия кръг имах тежък двубой", заяви 31-годишният швайцарец.

В третия кръг шампионът от миналата година ще играе срещу Жереми Шарди (Франция), който отстрани Адам Павлашек (Чехия) с 6:4, 6:2, 6:4

Номер 5 в схемата Кей Нишикори (Япония) също достигна до третия кръг. Японецът, който е финалист от Откритото първенство на САЩ през 2014 година, победи Андрей Кузнецов (Русия) с 6:3, 6:3, 6:3. Той направи 6 пробива и записа 31 печеливши удара в двубоя.

Нишикори достигна до четвъртфиналите на "Ролан Гарос" миналата година. В третия кръг той ще срещне Фернандо Вердаско (Испания), който надделя над Иван Додиг (Хърватия) с 6:2, 6:1, 6:3.

Номер 23 Джак Сок (САЩ) елиминира Дъстин Браун (Германия) с 6:3, 7:6(5), 6:2. Теймураз Габашвили (Русия) отстрани Беноа Пер (Франция) с 6:3, 6:2, 3:6, 6:2. Австралиецът Ник Кириос също продължи напред след като надигра квалификанта Игор Сислинг с 6:3, 6:2, 6:1. Така младокът не е допускал заубен сет от старта на турнира.