Двукратната шампионка Серина Уилямс (САЩ) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 1 Уилямс победи трудно сънародничката си Слоун Стивънс с 1:6, 7:5, 6:3 след два часа.

В третия пореден мач Уилямс губи първия сет, но след това стига до успеха. Тази година тя има 29 победи в 30 срещи.

Стивънс направи два пробива в първия сет, в който даде само гейм на съперничката си и поведе в резултата след 23 минути игра.

Във втората част Уилямс първа взе подаването на сънародничката си за 4:3, но още в следващия гейм загуби подаването си.

Световната номер 1 все пак стигна до нов пробив за 6:5 и при свой сервис изравни резултата.

В решителния трети сет Уилямс направи два пробива - за 3:2 и в последния девети гейм и продължава напред в турнира.

Уилямс пласира 7 аса и общо 25 печеливши удара, но направи цели 43 непредизвикани грешки срещу 21 за Стивънс.

За място на полуфиналите американката ще играе срещу номер 17 Сара Ерани (Италия), която се наложи над Юлия Гьоргес (Германия) с 6:2, 6:2 за 69 минути./БТА