Испанката Карла Суарес Наваро стана поредната поставена тенисистка, която отпада от Откритото първенство на Франция. Номер 8 в схемата Наваро загуби в третия кръг от Флавия Пенета (Италия) с 3:6, 4:6 за 69 минути.

Двете си размениха 12 пробива в мача, но италианката направи седем и стигна до успеха.

Пенета поведе с 3:1 във втората част, но испанката стигна до обрат 4:3, след което отстъпи в следващите три поредни гейма.

Така четири от първите осем поставени напуснаха турнира в Париж още през първата седмица.

В четвъртия кръг Пенета ще играе с друга испанка Гарбине Мугуруса Бланко, която победи номер 11 Ангелик Кербер (Германия) с 4:6, 6:2, 6:2.

Поставеният под номер 4 в основната схема Томаш Бердих (Чехия) се класира за четвъртия кръг. Бердих победи Беноа Пер (Франция) с 6:1, 6:7(5), 6;3, 6:4 за 2:37 часа.

Чехът не е печелил титла от Големия Шлем до момента, въпреки че е в топ 10 на света в последните пет години. 29-годишният Бердих, който е четвъртфиналист от миналата година в Париж, направи седем пробива в мача.

В следващия кръг Бердих ще срещне Жо-Вилфрид Цонга (Франция), който се наложи над Пабло Андухар (Испания) със 7:6(3), 6;4, 6:3.

Номер 8 в схемата Станислас Вавринка (Швейцария) също продължава напред, след като победи Стийв Джонсън (САЩ) с 6:4, 6:3, 6:2 за 1:29 час.

Вавринка наниза 8 аса и направи четири пробива в двубоя. Следващият съперник на швейцареца ще бъде Жил Симон (Франция)./БТА