Серина Уилямс изравни рекорда на германката Щефи Граф с 22-ия си трофей от турнирите за Големия шлем в Оупън ерата, след като победи нейната сънародничка Ангелик Кербер със 7:5, 6:3 във финала на "Уимбълдън". Американката загуби срещу Кербер битката за титлата на откритото първенство на Австралия в началото на годината, но този път победи своята съперничка за час и 21 минути.

Уилямс и Кербер започнаха много организирано мача и спечелиха подаванията си в първите десет гейма. Американката взе аванс 40:30 в 11-ия гейм на собствен сервис и поведе с 6:5, а след това стигна до първия си пробив в мача и спечели сета. Тя пропусна първото разиграване за сета, но при второто Кербер сгреши на форхенд и загуби подаването си. Вторият сет започна по идентичен начин, като двете финалистки спечелиха подаванията си в първите четири гейма. Този път обаче Уилямс играеше далеч по-лошо на посрещане и успя да спечели само две разигравания в сервис-геймовете на Кербер, след като германката допусна грешки на форхенд и в двата случая.

Уилямс и Кербер продължиха да печелят подаванията си до осмия гейм на втория сет, когато Кербер загуби четири поредни разигравания и допусна втори пробив в мача. Американката пък беше безпогрешна в собствения си сервис и сложи край на мача, след като Кербер сгреши на бекхенд за 40:0. И въпреки че срещата беше привидно оспорвана, то Уилямс доминираше изцяло в статистиката.

Тя записа 13 аса срещу нито един за Кербер, както и 39 печеливши удара срещу 12 за германката. В този финал Серина Уилямс получи подкрепа от редица известни личности. Една от тях е популярната американска музикантка Бионсе, като именно в нейния последен албум тенисистката се появява в един от клиповете - този на песента "Извинявай". До Бионсе място беше заел и нейният съпруг Джей Зи, който също е музикант. В ложите беше и херцогът на Кент и президент на Ол Инглънд клъб принц Едуард. Освен че изравни рекорда на Щефи Граф, американката подобри и своето лично постижение за най-възрастна победителка на турнири от Големия шлем. Тя спечели седмата си титла в "Уимбълдън" на 34 години и 287 дни, подобрявайки с близо 12 месеца рекорда, който постави миналата година на същия турнир./БТА