Осемкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за втория кръг на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд.

Поставеният под номер 1 Федерер, който защитава титлата си от последните три сезона, стартира с успех над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Ян-Ленард Щруф с 6:4, 7:6(3) за 73 минути.

Швейцарецът пласира 11 аса и не даде и загуби само седем точки от 56 разиграни при собствен сервис, като не даде нито една възможност за пробив на съперника.

Той взе първия сет, след като проби за 4:3, а във втората част се стигна до тайбрек, в който Федерер поведе с 3:0 точки и не остави шансове на противника.

За място на четвъртфиналите швейцарецът ще играе срещу Малек Джазири (Тунис).

Шампионът от 2011 година Филип Колшрайбер (Германия) зарадва домакините с успех над испанеца Марсел Гранойерс с 6:2, 7:6(4).

Осмият в схемата Колшрайбер очаква във втория кръг хърватина Иво Карлович.