Вицешампионът Швейцария записа втора поредна победа на Световното първенство по хокей на лед в Чехия. Възпитаниците на Глен Ханлън надделяха с 1:0 над Германия и се утвърдиха на третото място в група "А" в Прага след третия кръг с актив от 7 точки.

Единственото попадение в срещата реализира Денис Холенщайн 7:44 минути преди края. Вратарят Леонардо Дженони се отличи с 18 спасявания и записа "шътаут".

В група "Б" в Острава Беларус разгроми Дания с 5:1 и със 7 точки се изкачи на втора позиция след третия кръг. Евгений Ковиршин се отличи с две попадения, Иля Шинкевич завърши с гол и асистенция, а Иван Усенко и Артур Гаврус също се разписаха за успеха.

Датчаните поведоха с точен удар на Юлиан Якобсен в 13:38 минута на първата част, но още в 44-ата секунда на втория период Гаврус изравни, а до края Беларус доминираше./БТА