Вашингтон Кепитълс се наложи с 3:2 над Ню Йорк Рейнджърс и изравни полуфиналната серия от плейофите в НХЛ на 2-2 победи. Майк Грийн вкара победното попадение за домакините 5:48 минути преди края, като се възползва от лошата видимост на вратаря на гостите Хенрик Лундквист.

Домакините повеждаха на два пъти- най-напред чрез Александър Овечкин, който откри резултата в 12:43 минута, а в средата на втората част Никлас Бакстрьом направи 2:1. Артьом Анисимов направи 1:1 в началото на втората част, а след това в края й подаде на Мариян Габорик, който пък изравни 2:2.

"След трилъра с трите продължения, когато нямахме никакъв късмет, мога да кажа, че сега чувството е добро, заяви доволният Грийн, отбелязал гола на победата. "Момчетата знаеха, че ако стане 1-3 в серията, ще бъде много трудно да продължим. Те преодоляха разочарованието и стигнаха до важна победа, доволен беше наставникът на Вашингтон Дейл Хънтър.