Сейнт Луис разгроми домакина Далас с 6:1 и се класира за финала в Западната конференция на Националната хокейна лига за първи път след 15 години.

Роби Фабри откри резултата за гостите при числен превес в 5:23 минута, а в края на първия период Пол Щастни и Патрик Берглунд направиха резултата класически.

През втората част Дейвид Бейкс и Трой Брауър добавиха още два гола за Сейнт Луис, с което до голяма степен предрешиха мача.

Патрик Ийвс даде малки надежди за чудо на домакините в началото на последната третина, но 4:40 минути преди края Владимир Тарасенко оформи крайното 6:1.

Фабри, Щастни и Брауър добавиха и по две асистенции.

Вратарят на гостите Брайън Елиът завърши с 31 спасявания.

Така Сейнт Луис очаква в първия си финал на Запад от 2001 година победителя от двойката между Нешвил и Сан Хосе, който също достигнаха до седми мача в серията.

На Изток пък финалистите вече са известни. Това са Питсбърг и Тампа Бей.

Среща от втория кръг на плейофите в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):

Далас - Сейнт Луис - 1:6
* Сейнт Луис спечели серията с 4:3 победи./БТА