Чикаго се наложи с 1:0 над домакина Минесота и поведе с 3:0 победи в серията от втория кръг на плейофите в Националната хокейна лига, за да се доближи само на успех от класиране за финала в Западната конференция за трета поредна година.

Патрик Кейн реализира единственото попадение в 14:06 минута на мача при числен превес, а вратарят Кори Крофърд отрази всичките 30 удара за четвъртия "шътаут" в кариерата си в елиминациите за купа "Стенли".

Победителят в редовния сезон на Запад Анахайм загуби с 3:4 след продължение в залата на Калгари, но води с 2:1 победи в плейофната серия.

Гостите бяха близо до трети пореден успех, но Джони Годро изравни за канадците 19.5 секунди преди сирената при числен превес.

В 4.24 минута на добавеното време Микаел Беклунд вкара решаващия гол и запази надеждите на Калгари за крайна победа.