Сидни Кросби вкара два гола, с което увеличи серията си от мачове с поне един гол до рекордните в кариерата си седем, а Питсбърг се наложи с 6:2 като домакин над Анахайм. Освен с двете си попадения капитанът на "пингвините" се отличи и с две асистенции и така вече има 53 точки по системата гол плюс пас в 51 срещи.

Победата бe 6-а за Питсбърг в последните 7 мача и с нея тимът затвърди третата си позиция в дивизия Метрополитън. Другите 4 гола за Питсбърг бяха дело на Крис Куниц, Конър Шиъри, Карл Хагелин и Оли Маата. За Анахайм точни бяха Райън Гецлаф и Патрик Маруун.

Томаш Татар и Павел Дацюк донесоха класическата победа на Детройт над Флорида с 3:0 в "Джо Луис Арина". И трите попадения паднаха през третата част. Татар откри резултата в петата минута, а малко по-късно в рамките на едва 68 секунди Дацюк реализира нови две попадения. Вратарят на домакините Петър Мразек направи отличен мач, след като спаси всичките 28 удара към вратата си за четвъртия си шътаут през сезона.

Победата е втора поредна за Детройт у дома - нещо, което не се бе случвало на "червените криле" в последните два месеца. За Флорида загубата може да има и още по-тежки последствия, след като Александър Барков пострада при тежък сблъсък с Джъстин Абделкадер от състава на Детройт през втората третина и така и повече не се завърна в игра.

В най-равностойния мач от тази нощ Ню Йорк Рейнджърс спечели дербито с Ню Джърси Девилс 2:1. Кевин Клайн и Джей Ти Милър вкараха головете за домакините, докато за Ню Джърси точен в края на мача бе Травис Заяц. С третата си поредна победата Рейнджърс събраха 65 точки и заемат второ място в дивизия Метрополитън, изоставайки на цели 15 точки от водата Вашингтон.

В последния мач за вечерта Отава разгроми гостуващия Тампа Бей с 5:1. Марк Стоун вкара два гола, а Зак Смит Шейн Принс и Жан-Габриел Паго също се разписаха за победителите. За гостите от Тампа почетното попадение реализира Джей Ти Браун./БТ