Отборът на Германия се наложи над Беларус с 5:2 и постигна първа победа над съперника на Световно първенство по хокей на лед от 2007 година насам. Бундестимът реализира три безответни гола в първия период по пътя си към успех, след който се изкачи на четвърто място в група "Б" със 7 точки. Филип Гогула и Бруукс Мацек се отличиха с по гол и асистенция за победителите.

В другия мач от групата САЩ разгроми аутсайдера Унгария с 5:1 и с 9 точки се утвърди на третото място след лидерите Канада и Финландия, които имат пълен актив от по 12 точки. Ник Фолиньо беше лидер на американците в мача с две попадения и асистенция, а Конър Мърфи добави гол и асистенция.

Отборът на САЩ доминираше тотално, като отправи 37 точни изстрела срещу само 8 на съперника в мача.

Чехия се утвърди на върха в група "А" с 14 точки след успеха с 3:1 над Казахстан. Томаш Плеканец се разписа два пъти, а едно попадение добави Роберт Коусал. Найджъл Доус вкара почетния гол за Казахстан, а вратарят Витали Колесник отрази 33 шайби, но това не помогна да Бъде избегнато поражението.

Дания постигна важна победа над Латвия с 3:2 след дузпи и до голяма степен си гарантира място в елита и през следващия сезон. Никлас Йенсен единствен се разписа при наказателните удари за успеха. Той откри резултата в 11:57 минута на мача, но латвийците обърнаха след попадение на Андрийс Дзеринс и негова асистанция за втория гол на Каспарс Даугавинс до началото на втората част. Мортен Поулсен изравни в 28:28 минута на двубоя и резултатът се запази до края на редовното време и продълженията.

Резултати и класиране от груповата фаза на световното първенство по хокей на лед в Русия:

8. Унгария 5 0 0 0 5 5:25 0

Отборите, отбелязани със знак (*) вече са си осигурили класиране за четвъртфиналите. /БТА