Футболната звезда Неймар спечели втори златен медал от Рио де Жанейро, след като неговият гол от дузпа срещу Германия във финала на турнира стана най-обсъжданият момент от олимпийските игри в Twitter.

Капитанът на шампионите спечели и бронза заради туитовете след фамозния гол от пряксвободен удар за 1:0 в същия мач.

Според данните на Twitter, само и единствено Юсейн Болт може да се конкурира с Неймар по мнения, предизвикани от представянето на спортистите в отделно състезание. Ямайският спринтьор спечели олимпийската титла в спринта на 100 метра, но въпреки че беше очаквано, това предизвика милиони реакции на потребителите на социалната мрежа.

Юсейн Болт е втори и като най-споменавано име, където категоричен победител е Майкъл Фелпс, а трети е Неймар. Най-обсъждани като цяло бяха състезанията по плуване, които изпревариха футбола и леката атлетика. Като цяло пък с хаштаг Рио2016 бяха изпратени близо 187 милиона туита.