Националният тим на Швейцария се изкачи на четвърто място в група "А" на световното първенство по хокей на лед, след като спечели с 3:2 срещу Дания след продължение и записа първата си победа в турнира.

Швейцарците са с актив от 4 точки след две поражения извън редовното време и успеха от днес, а датчаните са пети при равенство в точките. Фредрик Сторм даде аванс на Дания след 7:08 минути игра през първата третина след точен удар при числено превъзходство, а Николай Елерс удвои аванса на неговия тим с попадение в самия край на частта. Швейцарците обаче стигнаха до равенство през последната третина чрез Яник Вебер и Нино Нийдерайтер, който беше точен 122 секунди преди сирената.

Победното попадение, дело на Ерик Блум, падна 4:08 минути след началото на добавената част на срещата. Германия победи с 5:1 Словакия в мач от група "Б" и се изкачи на четвърто място в класирането. Петер Кехларик даде аванс на словаците в първата част, но Патрик Хагер, Филип Гогула, Патрик Раймер, Бруукс Мачек и Доминик Кахун донесоха победата на Бундестима.