Българките Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха на четвъртфиналите в схемата на двойки от суперсериите по бадминтон в Одензе, Дания. Те отстъпиха с 20:22, 15:21 след 44 минути игра срещу индонезийките Кришинда Махесвари и Грейша Поли и отпаднаха от турнира, който е с награден фонд в размер на 700 хиляди щатски долара.

Сестри Стоеви започнаха много добре срещата и водеха с 6:3, но две бързи серии от по четири и три точки обърнаха развоя на гейма в полза на поставените под номер три индонезийки. Българките отговориха подобаващо тогава, когато беше най-много нужно. Те изравниха до 16:16 с три поредни спечелени разигравания, но Махесвари и Поли не допуснаха пълен обрат и в крайна сметка затвориха гейма за малко над 20 минути.

Във втория гейм резултатът беше равен при 5:5, когато обаче Махесвари и Поли спечелиха три поредни разигравания и поведоха категорично в резултата. При 12:10 индонезийките влязоха в нова серия и дръпнаха до 17:10, което реши окончателно изхода от мача. /БТА