Три клуба обраха златните медали на завършилото Държавно първенство по Естетическа групова гимнастика. В различните възрастови групи победителки станаха грациите на Академик Сф, Теа денс Елин Пелин и Етър-Елит ВТ.

Медали също завоюваха домакините на турнира от Импала СтЗ, Ритмика Сф, Диляна Прима Пз, Розова долина Кз и Надежда Вн.

Състезанието премина пред погледите на около 700 зрители в Общинската спортна зала „Стара Загора“.

Ето класиранията в 14-ото ДП по ЕГГ:

6-7 г.: 1. Академик, 2. Ритмика, 3. Етър-Елит 1, 4.Етър Елит 2, 5. Локомотив Елеганс ГО, 6. Надежда

7-8 г.: 1. Теа денс, Импала, Розова долина

8-10 г.: 1. Теа денс, 2. Академик К, 3. Импала, 4-5 Академик М и Академик В, 6.ЦСКА, 7. Розова долина, 8. Етър-Елит, 9. Вива Пд, 10. Надежда

10-12 г.: 1. Академик Д, 2. Академик ВТ, 3. Етър-Елит, 4. Надежда

12-14 г. 1. Академик, 2. Теа денс, 3. Диляна Прима, 4. Ритмика, 5. ЦСКА, 6. Аида Хс, 7. Вива, 8. Надежда

Девойки: 1- Етър-Елит, 2. Импала, 3. Надежда

Жени: 1. Етър-Елит, 2. Надежда