Радослава Мавродиева спечели титлата на гюле на международния турнир по лека атлетика в Русе.

Мавродиева, бронзова медалистка от Европейското първенство на закрито в Прага през миналата година, направи само един успешен опит на 18.27 метра, който й беше достатъчен, за да спечели първото място.

На 100 метра при мъжете триумфира Денис Димитров от Берое, който финишира за 10.54 секунди. Втори е Петър Пеев от Атлетик с 10.78 секунди, а трети завърши Красимир Брайков (Локомотив Русе) с 10.87 секунди.

Победителка в спринта при жените стана Ева Спасова от Черно море Атлетик-Варна с 12.65 секунди, пред Виктория Тенчева от Локомотив-Пловдив с 12.70 секунди и Ивона Сураджиева от КЛАСА с 13.55 секунди.

Шампион на 400 метра за мъже е Живко Стоянов (АСКЛА Сливен) с 48.86 секунди.

Милена Миткова от СК Галакси (Пловдив) триумфира на скок дължина с постижение от 6.30 метра.

На троен скок за мъже победител стана Румен Димитров (Локомотив Пловдив) с 16.20 метра./БТА