Линда Зечири се класира за четвъртфиналите на европейското първенство по бадминтон във френския град Ла Рош сюр Йон. Поставената под номер 8 в схемата българка победи Йозге Байрак от Турция с 21:16, 15:21, 21:14 за 57 минути.

В първата част Зечири направи серия от 5:0, за да поведе с 16:12, след което взе аванс от 19:14. Във втората част Байрак направи обрат за 13:12 и след 21:15 изравни. В третия гейм Зечири поведе с 12:6 и приключи мача без проблеми.

Следващата й съперничка ще бъде победителката от мача между номер 3 Лине Кяерсфелд (Дания) и Клоуи Магий (Ирландия). По-късно играе мъжката двойка Даниел Николов и Иван Русев и излиза срещу номер 4 Ким Аструп и Андерс Расмусен (Дания).

В петък европейското първенство продължава с четвъртфиналите, където ще играят Зечири и женската двойка Стефани Стоева и Габриела Стоева, трети поставени.