Кристиян Василев се класира за 1/2-финалите на скиф на Европейското първенство по гребане в Бранденбург (Германия). Българинът финишира втори в репешажната гонка на по-малко от секунда от бронзовия медалист от Олимпиадата в Пекин - Седрик Берес от Франция.

До средата на дистанцията Василев се движеше на четвърта позиция, но със силен финален щурм завоюва второто място. Пловдивчанинът ще гребе в по -силната полуфинална гонка, която стартира утре от 12:45 часа.

Кристиян Василев вече си осигури участие на игрите в Рио на двойка скул заедно с първия българин спечелил победа за Световната купа Георги Божилов, който се възстановява от контузия на рамото. Василев ще вземе участие и на регата"Люцерн"(23-25 май), която е и олимпийска квалификация в дисциплината скиф.