Домакинът Катар се класира за първи път в историята си на четвъртфиналите на Световно първенство по хандбал за мъже. Азиатският шампион надделя над Австрия пред 11500 зрители в Доха с 29:27 (13:14). За катарците, в чийто състав играят основно натурализирани хандбалисти, силни изяви имаше босненският вратар Даниел Шарич. Най-резултатен за успеха пък беше черногорецът Жарко Маркович с 8 попадения, а кубинецът Рафаел Капоте добави 7 попадения.

Фенка на Катар

източник: БГНЕС

Защитаващият титлата си Испания също се класира за четвъртфиналите след 28:20 (18:9) над Тунис. 6 пъти за иберйиците се разписа Кристиан Угалде.

Двукратният олимпийски шампион Хърватия продължава напред след драматична победа над Бразилия с 26:25 (13:15).

Полуфиналистът от последното Световно първенство Словения също си осигури място сред осемте най-добри след труден успех над Македония с 30:28 (16:15). Най-добър за победителите с 9 гола беше Драган Гаич, който е и водещ реализатор на шампионата досега с 52 попадения.