Шампионът от миналия сезон Фрегата се класира за Суперфинала в мъжкото ни хандбално първенство. Бургазлии победиха за втори път тима на Добруджа - като гост с 29:23 (17:10) и след 27:24 (10:8) от първия мач ще спорят отново за титлата.

Така тимът на Никола Добрев чака на Суперфинала победителя от варненския сблъсък между Локомотив и Спартак.

Вчера Спартак спечели в Камчия с 31:30 (14:15) и изравни плейофната серия на 1:1 победи.

Мачът се реши в последните минути, след като играта се водеше гол за гол. “Железничарите”, които през март спечелиха Купата на България, сбъркаха в атака минута преди края, а Борислав Кобаков реализира 4 секунди преди сирената, за да донесе успеха на Спартак. Третият решителен мач от серията ще бъде на 18 май, сряда, от 17,00 часа в зала “Черно море”.

Изигра се и първият мач от финалния плейоф за 3-4-то място при жените, в който Бъки победи в Габрово Шумен’98 с 29:17 (15:8).