Националният ансамбъл на България по художествена гимнастика за жени спечели златния медал в многобоя на турнира от Световната купа в Минск (Беларус).

Българските гимнастички играха перфектно и днес на топки и ленти и бяха оценени със 17.400 точки. Тя показаха и новите си трика. Вчера националките получиха 17.400 и за съчетанието си с бухалки.

Ансамбълът е в състав Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска-Величкова и Христиана Тодорова с треньор Ина Ананиева. Така българките получиха най-високи оценки и за двете си съчетания и спечелиха златото в многобоя със сбор от 34.800 точки.

На второ място остана Испания с 34.300 точки, а третото място в многобоя си поделиха Япония и Израел, които получиха еднакъв сбор от 34.150 точки. Утре българският ансамбъл ще участва на финалите на отделните уреди. В турнира участват 15 отбора, като отсъства само Русия.

Българските грации бяха наградени от Мария Гигова, която беше Технически делегат на Международната федерация по гимнастика. България няма да има финалистки при жените.

Мария Матева се класира 12-а в многобоя със сбор от 67.283 точки. Тя получи оценки 16.933 точки на обръч, 17.016 на топка, 16.600 на бухалки и 16.733 точки на лента.
Невяна Владинова е 13-а със сбор от 67.000 точки - 16.866 на обръч, 16.650 на топка, 16.900 на бухалки и 16.583 точки на лента.

Титлата в многобоя спечели Яна Кудрявцева (Русия) със 74.583точки, а след нея останаха Мелитина Станюта (Беларус) със 72.866 точки и Маргарита Мамун (Русия) със 72.250 точки.

Във финалите на отделните уреди при девойките България остана без медал. Боряна Калейн се нареди пета на топка с оценка 15.600 точки и седма на обръч с 15.100 точки.
На лента Катерина Маринова раздели петото място с Жала Периева (Азербайджан). Двете получиха еднакви оценки от 15.350 точки. На бухалки Ерика Зафирова раздели седмото място със Зулейха  Исмаилова (Азербайджан) след еднакви оценки от 14.750 точки.

В неделя надпреварата завършва с финалите при жените и при ансамблите.