С три гола в последните 2 минути отборът на България загуби от Белгия с 4:5 във втория си мач от Европейското първенство по футзал за глухи в Арена Армеец. Иво Бошнаков и Пламен Петков на два пъти бяха точни за домакините, които до почивката водеха с 3:1. В началото на второто полувреме „червените дяволи“ намалиха, след  точно изпълнена дузпа. Драматичното развитие на двубоя дойде в самия край, когато силите на българите не стигнаха. Груби грешки в защита позволиха на гостите да стигнат до пълен обрат.

Следващият съперник на България е Италия в неделя от 16 часа в Арена Армеец.

България – Белгия  4:5 (3:1)
България:  Недялков, Иванов, Антов, П. Петков, Х. Петков ( Йорданов, Криваков, Симеонов, Бошнаков,  Димитров, Александров, Чъкъров, Кривокапов)
Белгия:  А. Йолдис, Е. Йолдис, Ван Асче, Марсус, И. Йолдис (Марсо, Ифрасен, Делтур)