100 състезатели от 6 държави (Гърция, Хърватия, Сърбия, Румъния , Молдова и България) взеха участие във втория кръг на Европейския шампионат по мотокрос в класовете ЕМХ 65 и ЕМХ 85 сс., както и във 2-ия кръг на Републиканския ни шампионат в класове : МХ2, МХ1 и МХ.

В клас ЕМХ 65сс. квалификацията спечели Игор Чухарчук (Молдова) с време 2.00.560 минути, а след него на 4 секунди остана Кристиян Ангелов (КТМ). С трето време е Димитър Грозданов (КТМ) 2.05.135 . При ЕМХ 85сс., който също е част от международния календар Алекс Димитров (КТМ) беше най-бърз в квалификацията с 1.50.282.

Хърватинът Никола Хранич е втори с 1.52.248, а с трето време Жулиян Георгиев (КТМ)- 1.55.128. Майкъл Иванов(Хускварна), който кара в Световния шампионат МХ2 днес се включи във 2-ия кръг на Републиканския шампионат и успя да спечели квалификацията по изключителен начин с време 1.35.891, което рядко може да бъде направено в Троян. Майкъл показа класата си на „домашното” трасе благодарение на паузата в Международния календар и е фаворит №1 за спечелване на утрешните два състезателни манша.

С второ време на квалификацията в МХ2, на 6 секунди зад Иванов остана Валентин Роглев (КТМ), а Хакан Халми (КТМ) е трети- 1.41.831. При МХ1 Николай Йовчев (Хонда) спечели квалификацията с 1.43.083 минути, зад него с 1.44.041 се нареди Тодор Тотев (Хонда), а Калоян Илиев (КТМ) даде трето време 1.45.103. В клас МХ се състоя първия състезателен манш, който беше спечелен от Мартин Тодоров (Ямаха) .

На второ място се класира Юлиян Райчев (Кавазаки), трети остана Веселин Малинов (Ямаха). В този клас стартираха 33 състезатели , като от старта до финала лидер беше Тодоров, а Райчев се движеше зад него. Безспорно в утрешния ден когато ще бъде и втория манш на МХ ще бъде много интересно и оспорвано. Трасето в Троян е в идеално състояние, като дава възможност на състезателите да покажат най-доброто от себе си и своите машини.

Официалното откриване на Гран При Троян ще бъде в неделя от 10.30 часа, а според синоптиците няма да вали дъжд, като температурите ще бъдат около 23 градуса.