Световният шампион Естеве Рабат спечели 12-а победа в кариерата си, след като се оказа най-бърз в клас Мото 2 на Световния шампионат по мотоциклетизъм за Голямата награда на Италия.

Рабат финишира първи с време 39 минути, 40.545 секунди. На 2-о и 3-о място се наредиха други пилоти на отбора на Калекс, за който кара и Рабат.

Днешният победител водеше основната си битка с Йоан Зарко от Франция, който остана 2-и, изоставайки на 0.308 секунди. Трети е швейцарецът Доминик Аегеретер, който приключи на 5,280 минути след победителя. За Рабат това е втора победа през сезона.

В класирането за Световния шампионат лидер е Зарко със 109 точки, а Рабат излезе на 2-о място със 78. Швейцарският Томас Люти е на 3-о място с 68.

В по-малкия клас Мото 3 португалецът Мигел Оливейра с КТМ спечели победа, след като стартира 11-и днес. Оливейра зае първата позиция 12 обиколки преди края и стана първият португалец, който печели старт от Световния шампионат по мотоциклетизъм на италианска земя.

Оливейра извъртя обиколките за 39:39.510 минути, изпреварвайки с 0.071 секунди водача в генералното класиране Дани Кент (Англия) с Хонда. Трети се нареди представителят на домакините Романо Фенати с КТМ на 0.127 секунди.

Кент оглавява генералното класиране със 124 точки, пред Енеа Бастиани (Италия), който днес завърши 5-и, със 78. Трети е Фенати с 67.