Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън заяви, че техническата повреда, която му попречи да участва в третия етап от квалификацията за Гран При на Русия, е същата като тази, която му се случи в Китай.

Британецът правеше късна бърза обиколка в Q2 днес, когато рязко загуби мощност и трябваше да се прибере в бокса. Това позволи на неговия съотборник Нико Розберг, който е лидер в класирането и има аванс от 36 точки пред него, да спечели полпозишън.

„Това е вторият двигател, който ползвах в миналото състезание, и имах същия проблем. Излязох на трасето, за да направя по-убедителна обиколка и загубих мощност по същия начин, както ми се случи в Китай“, коментира Хамилтън.

Така той е принуден да стартира състезанието от 10-ата позиция, като положението му може да се влоши, ако инженерният му екип реши да прави промени по колата, които биха резонирали в наказания.

„Няма какво да направя при тези обстоятелства, но никога не се предавам“, добави Хамилтън.