Шахтьор Донецк успя да разбие два рекорда на Шампионската лига само за 45 минути.

В двубоя си срещу БАТЕ Борисов в Беларус, украинците поставиха нов рекорд за най-много голове, вкарани през първото полувреме на мач от Шампионската лига. Те поведоха с 6:0 още преди почивката!

Освен това, Луис Адриано от Шахтьор се превърна в първия играч в историята на ШЛ, който отбелязва четири гола през първото полувреме на мач от ШЛ.

По същото време в Рим, Байерн също имаше аванс от 5:0, срещу Рома, като така заедно със Шахтьор се превърнаха в единствените отбори, отбелязвали по пет и повече за първото полувреме.

Малко по-шокиращо е, че Байерн го е правил и преди - срещу Лил. По ирония на съдбата, тогава Лил е воден не от друг, а от Руди Гарсия... настоящ треньор на Рома.