Домакинът на Мондиал 2018 Русия се провали в домакинска контрола срещу Коста Рика, играна на стадиона в Краснодар. Руснаците паднаха със зрелищното 3:4 най-вече заради слабото представяне на Василий Березуцки в състава им.

Русия ще се готви с контроли за шампионата на планетата, като до този момент регистрира равенство с Турция /0:0/, победа над Гана /1:0/, а сега и загуба от тима на централноамериканската държава.

Грешки в отбраната на Сборная позволиха на костариканците да дръпнат с два гола, дело на Рандал Асофейфа и Брайън Руис в 22-ата и 29-ата минута. Александър Самедов върна едно попадение в 31-ата, но автогол на Василий Березуцки направи резултата 1:3 в 45-ата минута.

Артьом Дзюба постигна частичен обрат /3:3/ за своите с головете си в 48-ата и 61-ата минута, но Березуцки отново се намеси лошо и предизвика дузпа в последната минута. От бялата точка Джоел Кямпбъл донесе победата за Коста Рика с 4:3.