Франция постигна минимална победа с 1:0 при гостуването на Холандия на „Амстердам Арена“ в световна квалификация от група „А“. Победата за „петлите“ донесе Пол Погба с красив гол в 30-та минута, за който обаче до голяма степен носи вина и вратарят Маартен Стекеленбург, който не се намеси по най-добрия възможен начин.

Първата сериозна възможност в мача бе за французите. Кевин Гамейро отправи опасен удар, но Стекеленбург спаси.

Куинси Промес получи контузия и бе сменен принудително в 16-та минута от Мемфис Депай.

Франция отбеляза единствения гол в срещата в 30-та минута. Пол Погба отправи далечен удар, а Стекеленбург не бе убедителен и топката влетя във вратата му.

Французите можеха да удвоят своята преднина в 55-та минута, когато Гамейро излезе сам срещу Стекеленбург, но вратарят спаси удара на нападателя, след което при добавката Антоан Гризман стреля над напречната греда в аут.

Холандия пропусна невероятна възможност да изравни в 61-та минута, но ударът на Депай бе неточен.

Франция бе близо до това да вкара втори гол в 66-та минута, когато Погба стреля с глава, а Стекеленбург спаси, след което при добавката Курзава не успя да насочи топката в опразнената врата и стреля в аут.

Мемфис Депай стреля от фаул в 73-та минута, но Уго Лорис внимаваше и спаси.

Левин Курзава направи нов пропуск в 76-та минута.

Холандия можеше да отбележи изравнителен гол в 90-та минута, но Уго Лорис отрази удара на Мемфис Депай.

Беларус и Люксембург завършиха 1:1 в друг мач от групата.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Карлсон бе изгонен за втори жълт картон в 44-та минута.

Савитский изведе Беларус напред в резултата в 80-та минута.

Бившият футболист на ЦСКА Орелиен Жоаким изравни резултата в 85-та минута.