Украйна трябваше да навакса изоставане срещу Исландия, а в 83-ата минута Йевхен Коноплянка изпусна дузпа, която можеше да донесе победата за домакините. В крайна сметка двубоят приключи при резултат 1:1.

Така новият треньор на украинците Андрий Шевченко трябваше да се задоволи с точка в дебюта си.

В Киев Исландия поведе още в 6-ата минута чрез Алфред Финбогасон, а Украйна изравни в 41-ата чрез Андрий Ярмоленко.

Ярослав Ракитски бе близо до попадение за домакините в 23-ата минута, но стражът на гостите Ханес Халдорсон спаси вратата си.

Почивката дойде при резултат 1:1, а през второто полувреме двата тима така и не успяха да си отбележат нов гол. Ракитски и Коваленко пропуснаха шансове за домакините в 62-ата и 72-ата минута, а в 83-ата дойде и грешката на Коноплянка от бялата точка.

Исландците също могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха като гост, тъй като във втората минута на добавеното време опасен удар отправи Арнор Траустасон.