Стандарт Лиеж може да съжалява, че не постигна победа при домакинството си на Севиля от група „G“ на Лига Европа. Двубоят завърши 0:0, но белгийците определено изпуснаха по-чистите положение в срещата.

През първото полувреме Севиля имаше леко предимство, но Гамейро, Рейес и Видал не успяха да се възползват от положенията, които се откриха пред тях.

Стандарт изравни играта в началото на второто полувреме и в 53-та минута Фати пропусна да се разпише, а Бето направи решаващо спасяване.

Две минути по-късно Кевин Гамейро стреля опасно с глава, но изпрати топката над напречната греда.

Севиля бе много близо до това да поведе в резултата в 64-та минута, когато след удара на Кевин Гамейро топката рикошира в Диого, но след това срещна гредата.

В последните минути на срещата домакините на два пъти можеха да накажат Севиля, но по един пропуска направиха Винисиус Араухо и Требел.

Севиля е на първо място в група „К“ с 5 точки. Стандарт Лиеж е втори с 4 и по-добра голова разлика от третия Риека, който е със същия актив. Фейенорд е четвърти с 3 точки.