Отборът на Цървена звезда започна разочароващо новата кампания в Европа. След едногодишната пауза, заради наказание, тимът претърпя поражение с 0:2 от Кайрат Алмати в първия мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

През деня тимът бе сюрпризиран и от друга неприятна новина. Ръчна граната бе открита на стадиона на Цървена звезда в Белград преди домакинския мач. От сръбската полиция разкриха, че експлозивът е бил открит на козирката на една от трибуните на "Мала Маракана" по време на рутинна проверка.

Още с началните минути на двубоя Цървена звезда трябваше да преглътне още един горчив хап. Във втората минута на срещата защитникът Саво Павичевич получи директен червен картон, заради фаул на откъсващ се сам срещу вратаря нападател.

В края на първото полувреме гостите от Казахстан поведоха чрез Гохоу, а в 64-ата минута Ермек Куантайев оформи крайното 2:0.