Различна съдба в първите срещи имаха бившите съперници на нашите Черно море и Берое в Лига Европа. Както е известно, Динамо Минск отстрани Черно море във втория предварителен кръг, а Брьондби се справи с Берое.

Докато палачът на „моряците“ Динамо Минск преодоля солидния Цюрих в Швейцария с 1:0 в първи мач от третия кръг в ЛЕ, то Брьондби имитира напълно ответния двубой със старозагорци, завършвайки 0:0 като домакин на Омония.

За Динамо победата донесе черногорецът Бечирай, който реализира единствения гол от дузпа в 63-ата минута.

Датчаните пък не можаха да се справят с кипърския Омония, в който 90 минути играха бившият левскар Кристовао Рамос и екс-нападателя на ЦСКА Килиън Шеридан. На пейката за кипърците остана Джаксън Менди, минал през ЦСКА и Литекс.