Фиорентина се класира за за осминафиналите на турнира Лига Европа. „Виолетовите“ спечелиха с 2:0 реванша срещу Тотнъм на „Артемио Франки“ и по този начин се класираха за следващата фаза с общ резултат 3:1.

Домакините започнаха по-силно мача и още в 13-та минута Мохамед Салах стреля опасно, но в страни от вратата на Уго Лорис.

Матиас Фернандес получи контузия в 24-та минута и бе заменен от Алберто Акуилани.

Фиорентина поведе в 54-та минута, когато Милан Бадел пусна перфектен извеждащ пас към Марио Гомес, който надбяга Фасио и излезе сам срещу Уго Лорис, след което го разстреля.

Осем минути по-късно Мохамед Салах можеше да реши всичко в мача, но ударът му бе твърде слаб и Уго Лорис спаси.

Фиорентина все пак успя да вкара втори гол в 70-та минута, когато Мохамед Салах се възползва от група грешка в защитата на Тотнъм и този път не пропусна, а изпрати топката във вратата на Уго Лорис.

Тотнъм опита с хаотичен натиск да върне поне едно попадение до края на мача, но играчите на Маурисио Почетино нямаха сили, за да затруднят своя съперник.

Така Фиорентина се класира за осминафиналите на Лига Европа. Жребият за тях е в петък от 14 часа. Осминафиналите ще се играят на 12 и 19 март.