Евертън победи категорично Волфсбург с 4:1 в първия мач на двата тима от група Н на Лига Европа.

Двубоят бе четвърти сблъсък между английски и немски отбори през тази седмица като „карамелите“ донесоха първи успех за Премиършип след двете победи на Борусия Дортмунд и Байерн съответно срещу Арсенал и Ман Сити, както и равенството между Челси и Шалке.

На „Гудисън Парк“ домакините заслужено стигнаха до трите точки, но крайният резултат със сигурност заблуждава. Тим Хауърд обаче спаси куп положения пред своята врата и така не позволи на „вълците“ да си помислят за нещо повече в мача.

Евертън излезе напред в резултата в 15-ата минута след нещастен автогол на Кристиан Родригес. Крайният бранител на Волфсбург опита да изчисти топката, която и без това влизаше във вратата, но съумя единствено сам да я довкара в мрежата.

„Карамелите“ удвоиха аванса си в добавеното време на първото полувреме, когато силен изстрел затрудни Диего Беналио, той боксира неубедително, топката попадна в Лейтън Бейнс, който центрира към Шеймъс Колман и бранителят успя да вкара за 2:0.

Самият Бейнс сложи край на интригата в началото на втората част, когато съдията Лука Банти отсъди дузпа за нарушение на Робин Кнохе в наказателното поле. Бейнс застана зад топката и материализира 11-метровия удар.

В следващите минути „вълците“ пропуснаха доста положения за поне почетен гол, главно заради отличните намеси на Тим Хауърд. Така пък се стигна до 89-ата минута, в която Евертън стигна и до четвърти гол. Самуел Ето'о подаде към Кевин Миралас, който с удар от границата на наказателното поле бе точен в долния ляв ъгъл за 4:0.

В добавеното време Волфсбург все пак стигна до почетен гол, благодарение на точно изпълнение от пряк свободен удар на Рикардо Родригес.

В другия мач от групата Лил и Краснодар завършиха наравно 1:1. Гостите от Русия откриха чрез Рикардо Лаборде в 35-ата минута, а френският тим стигна до точката след попадение на Симон Кяер в 63-ата минута.