Българският защитник Валентин Илиев се отличи с попадение при успеха на своя Стяуа с 2:0 като гост на Конкордия в среща от 30-ия кръг на първенството в Румъния. Въпреки убедителния резултат грандът от Букурещ игра почти час с човек по малко.

Илиев изведе тима си напред още в 6-ата минута и остана на терена през всичките 90.

В 36-ата минута обаче Александру Чипчу бе отстранен от игра с директен червен картон и остави съотборниците с в много трудна ситуация. Тя бе утежнена допълнително и от 5-те жълти картона, които реферът на двубоя вдигна на футболисти на Стяуа.

Голът на успокоението за гостите падна в 73-ата минута, когато Новак Мартинович вкара едва 2-ия си гол в шампионата.

Победата поне времнно оставя Стяуа на третата позиция в първенстото на южната ни съседка, като столичани имат равни точки с втория Динамо Букурещ – по 56. Васлуй на Живко Миланов заема 4-ото място с 55, но по-късно тази вечер играят своя мач от кръга.

Първи с 61 точки 4 кръга преди края е Клуж.