Българският футболист Благой Георгиев започна като резерва мача от 11-ия кръг на руския шампионат на Рубин Казан срещу Терек Грозни, завършил със загуба за неговия тим с 1:2. Полузащитникът влезе на терена в 55-ата минута, когато крайният резултат вече беше оформен.

Пропадането на Рубин продължава, след като от началото на сезона има само два успеха и един равен.

Българинът се опита да помогне на Рубин да стигне поне до хикс. В 81-ата минута пред него се откри едно от най-чистите положения, но след удара му от границата на наказателното поле, топката беше блокирана от защитата.

Терек Грозни поведе с 2:0 още през първото полувреме с два гола на Заур Садаев. В 51-ата минута Магомед Оздоев намали на 1:2.

След осмата загуба от началото на шампионата в Русия, Рубин Казан заема 13-о място в подреждането с едва 7 точки. Терек е на 7-ата позиция с 16 пункта.

В друг мач от 11-ия кръг на руското първенство Уфа и Краснодар завършиха 1:1.