Ивелин Попов надви Благой Георгиев в дербито на третия кръг от руското първенство между Спартак Москва и Рубин Казан. Спартаковци спечелиха победата с 1:0.

Първото полувреме бе равностойно и без много опасности за двамата вратари. Втората част започна с опит на Георгиев да стори нещо от фаул, но той уцели стената.

Единственият гол падна в 60-ата минута. Широков центрира, Зе Луиш продължи движението на топката към Юра Мовсисян, който стреля остро за 1:0 в полза на тима на Попов.

В 75-ата минута се случиха две събития, касаещи българските футболисти на терена. Тогава Благо Георгиев получи жълт картон, а Ивелин Попов бе сменен. Рубин доигра мача с 10 души, след като в 86-ата бе изгонен Кузмин.

Спартак има 7 точки и заема четвъртото място в класирането, докато Рубин е без нито една точка досега и предпоследен.