Българският футболист Иван Иванов беше титуляр за своя Панатинайкос при третата победа на тима от началото на гръцкото първенство. ПАО се наложи с 3:1 над Астерас Триполис в 6-ия кръг и вече с 10 пункта продължава да е еднолично начело в класирането.

Попадението, което грандът от южната ни съседка допусна в неделната вечер, бе първо в шампионата. Преди обаче Астерас да стигне до него, Панатинайкос вече си беше разписал на два пъти.

Още в първата минута Маркус Берг откри резултата в Атина, а в 39-ата Кристиан Ледесма от дузпа покачи до 2:0.

В 55-ата минута Астерас остана с човек по-малко заради директен червен картон на Луис Фарина. Въпреки това гостите намалиха резултата в 67-ата минута, когато Николаос Йоанидис се разписа от дузпа.

В самия край на срещата втора такава получи Панатинайкос и пак Ледесма беше точен, за да узакони успеха.