Два гола и асистенция на Ивелин Попов бяха в основата на успеха на Спартак Москва за Купата на Русия. Московчани се наложиха със 7:0 като гост над втородивизионния Волга Нижни Новгород, с Росен Колев в състава си. Двамата българи играха пълни 90 минути за отборите си.

Още едно българско дерби може да има и на осминафиналите на турнира, където Спартак вече очаква Кубан Краснодар, който трябва да преодолее Шинник. Станислав Манолев не е в групата на Кубан за Купата.

Резултатът в Нижни Новгород бе открит в шестата минута, когато Зе Луиш оползотвори паса на Попов. В 21-та минута самият Ивелин покачи на 2:0 в полза на Спартак.

До края на полувремето и двамата се разписаха още по веднъж - Зе Луиш в 26-та минута, а Ивелин Попов в 45-та.

През второто полувреме Сердар Таски, Александър Зотов и Араз Озбилиз също намериха вратата на Волга, за крайното 7:0.

Зенит Санкт Петербург подцени третодивизионния Твер, и се нуждаеше от продължения, за да стигне до победата с 3:0. Денис Ткачук наниза хеттрик в добавеното време, за да премине Зенит 1/16-финалите.