Българинът Валери Божинов се отличи с две попадения и асистенция при победата на Партизан с 4:0 над Радник Сурдулица като гост в мач от 34-ия кръг на сръбското футболно първенство.

Божинов бе титуляр и удари напречната греда в 17-ата минута, но след това се разписа два пъти в края на първото полувреме. Той откри резултата в 41-ата минута след подаване на Неманя Михайлович, а 45-ата удвои след извеждащ пас на Дарко Брашанац.

Така българинът се върна на второто място в листата при голмайсторите в Сърбия с 18 попадения, като пред него е единствено Уго Виейра от Цървена звезда, който има 20 гола през сезона в шампионата досега.

В 58-ата минута Божинов асистира на Михайлович, който направи резултата класически в полза на "черно-белите", а малко по-късно Неманя Михайлович реализира и втори гол, оформяйки крайното 4:0 за Партизан в добавеното време.

В 75-ата минута Валери Божинов беше заменен от Душан Влахович.

Другият българин в състава на Партизан Иван Бандаловски не взе участие в мача.

С успеха съставът на Партизан вече има 34 точки на третото място в касирането в първата осмица на сръбския шампионат.